PL
EN
Compan-IT > Artykuły i nowości > AMD EPYC – Czy Intel ma jeszcze szanse?


/AMD EPYC – Czy Intel ma jeszcze szanse?

AMD EPYC 7643 z rodziny Milan został dostrzeżony w bazie benchmarku Geekbench. Tam pokazał moc drzemiącą w rdzeniach opartych na mikroarchitekturze Zen 3. Okazuje się, że jeden procesor uzyskał lepszy wynik w teście w porównaniu do platformy składającej się z podwójnego Intel Xeon.

EPYC 7643 to jeden z nowych procesorów AMD z serii Milan. Jest to 48-rdzeniowy układ z obsługą maksymalnie 96 wątków, który bazuje na mikroarchiteturze Zen 3. Został on dostrzeżony w bazie benchmarku Geekbench. Tu mamy okazję zapoznać się z wydajnością CPU.

AMD EPYC 7643 w teście jednego rdzenia w Geekbench 4 wykręcił 5850 punktów. W przypadku wielu rdzeni było to ponad 121 tys. punktów. Wiemy, że podstawowe taktowanie wynosi tutaj 2,3 GHz. Natomiast w przypadku podwyższonej mocy jest to maksymalnie 3,6 GHz.

Wydajność tego układu AMD EPYC jest naprawdę wysoka. Dla porównania podwójny Intel Xeon Platinum 8276 mający 56 rdzeni i wspierający 112 wątków w teście Single Core wykręca 4913 punktów. Natomiast w Multi-Core jest to 112457 punktów. Nowy procesor konkurencji jest więc lepszy.

Źródło: www.komputerswiat.pl


post->ID ); if ( ! empty( $postcat ) ) { if($postcat[0]->cat_ID == 7) { echo ''; } else { echo ''; } } ?>
Mogą Ciebie zainteresować
AMD EPYC 7643 z rodziny Milan został dostrzeżony w bazie benchmarku Geekbench. Tam pokazał moc drzemiącą w rdzeniach opartych na mikroarchitekturze Zen 3. Okazuje się, że jeden procesor uzyskał lepszy wynik w teście w porównaniu do platformy składającej się z podwójnego Intel Xeon. Czy Intel ma jeszcze szanse?
Administratorzy sieci uzyskują w rozwiązaniach SDN w każdej chwili pełen wgląd w jej topologię, co pozwala na lepszą i automatyczną alokację ruchu sieciowego, szczególnie w okresach wzmożonej transmisji danych. Sieci SDN pomagają zmniejszyć koszty operacyjne i wydatki kapitałowe
Zwykle możesz chcieć unikać kart graficznych, które były używane przez całą dobę do kopania kryptowaluty. Ale niekoniecznie tak jest w przypadku wielkiego niedoboru GPU, kiedy najlepsze karty graficzne są zawsze niedostępne, nawet jeśli mają wygórowane ceny.