PL
EN
Compan-IT > Artykuły i nowości > Używane górnicze GPU. Unikać jak ognia?


/Używane górnicze GPU. Unikać jak ognia?

Zwykle możesz chcieć unikać kart graficznych, które były używane przez całą dobę do kopania kryptowalut. Ale niekoniecznie tak jest w przypadku wielkiego niedoboru GPU, kiedy najlepsze karty graficzne są zawsze niedostępne, nawet jeśli mają wygórowane ceny.

Oczywistym zmartwieniem związanym z zakupem karty graficznej używanej do kopania jest to, że wydajność ulegnie znacznemu pogorszeniu, a GPU ulegnie awarii szybciej niż oczekiwano. Jednak generalnie tak nie jest. Z naszego doświadczenia wynika, że górnicze procesory graficzne nie wykazują znacznego zmniejszenia wydajności. Zbadajmy kilka możliwych powodów i kilka zastrzeżeń.


Doświadczeni górnicy GPU zazwyczaj zmniejszają pobór mocy i podkręcają swoje GPU, aby karta graficzna była bardziej wydajna, zwiększając tylko wydajność pamięci. W przeciwieństwie do tego, gracz będzie chciał przetaktować GPU, co jest bardziej ryzykownym przedsięwzięciem. Górnicy uruchamiają swoje karty graficzne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale może to również pomóc zminimalizować cykl nagrzewania/chłodzenia, który jest szkodliwy dla krzemu. Z pewnością istnieją jednak inne niebezpieczeństwa. Ciepło jest głównym problemem procesorów graficznych. Jeśli były używane do wydobywania w bardzo gorącym środowisku bez odpowiedniego przepływu powietrza, mogą wystąpić problemy.

Kart graficznych może na rynku przybyć przy spadku wartości kryptowalut. Interesując się zakupem takiej karty, warto wypytać sprzedającego o szczegóły takie jak czas jej pracy, temperatura w jakiej pracowała karta i jakie osiągała parametry cieplne a ponadto czy była podkręcana.


Mogą Ciebie zainteresować
AMD EPYC 7643 z rodziny Milan został dostrzeżony w bazie benchmarku Geekbench. Tam pokazał moc drzemiącą w rdzeniach opartych na mikroarchitekturze Zen 3. Okazuje się, że jeden procesor uzyskał lepszy wynik w teście w porównaniu do platformy składającej się z podwójnego Intel Xeon. Czy Intel ma jeszcze szanse?
Administratorzy sieci uzyskują w rozwiązaniach SDN w każdej chwili pełen wgląd w jej topologię, co pozwala na lepszą i automatyczną alokację ruchu sieciowego, szczególnie w okresach wzmożonej transmisji danych. Sieci SDN pomagają zmniejszyć koszty operacyjne i wydatki kapitałowe
Zwykle możesz chcieć unikać kart graficznych, które były używane przez całą dobę do kopania kryptowaluty. Ale niekoniecznie tak jest w przypadku wielkiego niedoboru GPU, kiedy najlepsze karty graficzne są zawsze niedostępne, nawet jeśli mają wygórowane ceny.