PL
EN
Compan-IT > Artykuły i nowości > Dane Twoje, Twoich klientów w niepowołanych rękach?


/Dane Twoje, Twoich klientów w niepowołanych rękach?

Bezpieczeństwo danych osobowych i ich niejawność są w tych czasach bardzo ważne.

Podczas, gdy w większości przedsiębiorstw trwa gorączkowa lektura przepisów Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych (RODO), a także opracowywanie polityk i procedur uwzględniających nowe prawa i obowiązki, często poza głównym nurtem przygotowań pozostaje kwestia regularnego usuwania danych, które dawno nie są nam już potrzebne lub które stały się nieadekwatne do realizowanych celów.

W większości przypadków najróżniejszego typu firmy i instytucje gromadzą na swoich komputerach mnóstwo danych. Czasem są to analizy i raporty dotyczące ich funkcjonowania, a innym razem poufne umowy z kontrahentami czy w końcu dane osobowe pracowników lub klientów. Są to zatem niejednokrotnie dane wyjątkowo ważne i wrażliwe, i pod żadnym pozorem nie mogą się dostać w niepowołane ręce. Kiedy zachodzi potrzeba pozbycia się dysku twardego lub nawet płyty CD z takimi informacjami, warto zdecydować się na niszczenie nośników danych przez profesjonalistów. Należy mieć świadomość tego, że zwykłe usunięcie danych przy pomocy darmowych programów czy nawet fizyczne niszczenie dysków twardych nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Niestety takie usuwanie danych nie jest trwałe, w związku z czym niemal każdy, kto wejdzie w posiadanie nośnika, będzie w stanie je odzyskać, a następnie wykorzystać – nie warto więc ryzykować, należy natomiast skorzystać z pomocy fachowców.

Spośród wielu firm oferujących niszczenie danych, nie wiele z nich spełnia wysokie normy bezpieczeństwa i podchodzi do wykonania zlecenia z profesjonalizmem. Mieliśmy okazję zobaczyć jak to powinno wyglądać na przykładzie firmy SDR-IT. Od specjalnie przygotowanych samochodów, wykwalifikowanego zespołu, przez profesjonalne oprogramowanie aż po siedzibę w której zastaliśmy nowoczesne systemy i maszyny wymagane do prawidłowo przeprowadzonego procesu utylizacji danych.

SDR-IT od wielu lat działa na rynku europejskim obsługując firmy, banki, jak i instytucje publiczne.

dowiedz się więcej na sdr-it.pl


Mogą Ciebie zainteresować
AMD EPYC 7643 z rodziny Milan został dostrzeżony w bazie benchmarku Geekbench. Tam pokazał moc drzemiącą w rdzeniach opartych na mikroarchitekturze Zen 3. Okazuje się, że jeden procesor uzyskał lepszy wynik w teście w porównaniu do platformy składającej się z podwójnego Intel Xeon. Czy Intel ma jeszcze szanse?
Administratorzy sieci uzyskują w rozwiązaniach SDN w każdej chwili pełen wgląd w jej topologię, co pozwala na lepszą i automatyczną alokację ruchu sieciowego, szczególnie w okresach wzmożonej transmisji danych. Sieci SDN pomagają zmniejszyć koszty operacyjne i wydatki kapitałowe
Zwykle możesz chcieć unikać kart graficznych, które były używane przez całą dobę do kopania kryptowaluty. Ale niekoniecznie tak jest w przypadku wielkiego niedoboru GPU, kiedy najlepsze karty graficzne są zawsze niedostępne, nawet jeśli mają wygórowane ceny.